پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان قم
کدمطلب: XMgNbsf4      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۱۲:۲۴:۲۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۱
معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش استان قم:

آزمون غربالگری اختلالات ناتوانی رشدی کودکان در قم اجرا می‌شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش استان قم ‌ گفت: با توجه به آمارهای بین‌المللی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کودکان موقع تولد دچار مشکلات جسمی، حرکتی، حسی، ناتوانی‌های رشدی هستند که همین امر سبب شده تا از آزمون‌های غربالگری برای شناسایی کودکان استفاده کنیم

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان قم ، سید علی محمدی در گفت‌وگو با کارشناس روابط عمومی  با اشاره به جایگاه ویژه آموزش پرورش اظهار داشت: قاعدتاً آموزش‌ و پرورش به دلیل ارتباط با کودکان و بحث آموزش بچه‌ها جایگاه ویژه‌ای را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به  آزمون‌های غربالگری و اهمیت مداخله به هنگام، افزود: با توجه به آمارهای بین‌المللی حدود 10 تا 15 درصد کودکان موقع تولد دچار مشکلات جسمی، حرکتی، حسی، ناتوانی‌های رشدی هستند که همین امر سبب شده تا از آزمون‌های غربالگری برای شناسایی کودکان استفاده کنیم

معاون آموزش‌ ابتدائی آموزش وپرورش استان قم تصریح کرد: این‌که سن سنجش کاهش پیداکرده است درواقع یک فرصت طلایی را، هم برای خانواده‌ها و هم برای نوآموزان فراهم می‌کند که هر چه زودتر نوآموزان سنجش و شناسایی، و مورد مداخله به هنگام قرار بگیرند، همچنین می‌توانند با گذراندن دوره‌هایی درواقع برای ورود به کلاس اول آماده شوند و نخستین آموزش‌های  خود را سپری کنند.

وی عنوان کرد: دوره پیش‌دبستانی یک دوره غیر الزامی بوده که نهادهایی غیر از نهادهای آموزش‌وپرورش نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند، لذا والدین کودکان را به مراکز دولتی و غیردولتی که مورد تأیید و سازمان‌یافته آموزش‌وپرورش است بسیارند و از همکاری با مراکز غیر تأیید، امتناع کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: این مراکز به دلیل اینکه گاهی آموزش‌های لازم و صحیحی را که مورد تأیید بوده را اجرا نمی‌کند، از صلاحیت لازم برای آموزش برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: اگر افرادی در نهادهایی که زیر نظر مراکز قرآنی وابسته به بهزیستی و یا مراکز دیگر  ثبت‌نام شوند و این دوره را پشت سر بگذرانند ما  سنجش آن فرد را قبول نخواهیم کرد، چراکه اداره استثنایی از طریق سامانه سناد اطلاعات را دریافت و موردسنجش قرار می‌دهد.

وی  بیان کرد: والدین باید کودکان خود را به مراکز دولتی و غیردولتی که مورد تأیید و سازمان‌یافته آموزش‌ و پرورش است بسپارند و از همکاری با مراکز غیر تأیید امتناع کنند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه