پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان قم
کدمطلب: u5EXyd4q      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۱۲:۱۳:۳۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۶۵

دومین جلسه شورای آموزش وپرورش استان درسالن امام جواد استانداری برگزارشد

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم با اشاره به ضرورت همكاري دستگاه هاي دولتي در ارتقاء زيرساخت هاي آموزشي استان گفت: مطالبات آموزش و پرورش از دستگاه هاي استان در جلسات تخصصي بررسي و پيگيري شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان قم ، احد جمالي معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم دردومین جلسه شورای آموزش وپرورش استان که درسالن امام جواداستانداری برگزارشد با اشاره به رقم حدود 240 هزار دانش آموز در سال تحصيلي پيش رو اظهار داشت: اكثر مردم به نحوي با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و از اينرو اين نهاد بسيار حائز اهميت است.
جمالي حساسيت و نگاه ويژه نسبت به امر آموزش و پرورش را مورد تاكيد قرار داد و با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته براي ارتقاء فضاهاي آموزشي و رفاهي استان قم افزود: همچنان با مسئله ي كمبود فضاهاي آموزشي كه در اين راستا نيازمند مشاركت ساير دستگاه ها و استفاده از ظرفيت هاي ملي و استاني هستيم.

معاون استاندار قم بحث اوقات فراغت دانش آموزان در ايام تابستان را نيز مورد توجه قرار داد و با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در زمينه‌ي فرهنگ اظهار داشت: بايستي مهارت هاي زندگي توسط آموزش و پرورش و ساير نهادها در اين ايام به كودكان و نوجوانان آموزش داده شود.
وي همچنين با اشاره به ضرورت تخصيص 5 درصد عوارض شهرداري به آموزش و پرورش تاكيد كرد: در جلسه اي با حضور مسئولان ارشد استان از جمله معاون عمراني استاندار كارگروهي براي پيگيري و حل اين مشكل تشكيل گردد.

جمالي اظهار داشت: اختصاص اراضي داراي كاربري آموزشي به آموزش و پرورش، در كميته اي به رياست فرماندار قم پيگيري شود.

حميدرضا شيخ الاسلام مدير كل آموزش و پرورش استان قم نيز در اين جلسه با اشاره به افزايش حدود شش هزار دانش آموز در سال تحصيلي پيش رو اظهار داشت: براي پوشش تحصيلي اين تعداد از دانش آموزان نياز به 20 واحد آموزشي جديد داريم.

وي با بيان اينكه ساخت مدارس جديد نيازمند اعتبار 600 ميليارد ريالي است افزود: 30 درصد از اين اعتبار توسط خيرين تامين مي شود و مابقي آن نيازمند حمايت دولت است.
شيخ الاسلام همچنين با اشاره به گزارشي از اقدامات آموزش و پرورش در زمينه ي مقاوم سازي مدارس ادامه داد: در چهار سال گذشته تعداد 120 مدرسه مقاوم سازي گرديده است.
عطاءالدين قاسمي مدير كل امور اجتماعي استانداري قم نيز با اشاره به اهميت اوقات فراغت دانش آموزان در ايام تعطيلات تابستان اظهار داشت: آموزش و پرورش و ديگر دستگاه هاي متولي بايستي اهتمام جدي در اين زمينه داشته باشند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه